5912f0ef2269a215f0053d7e.jpgBÜLENT TEZCAN

“Rıza Sarraf davasından milli duruş çıkaramazsınız”

, “Rıza Sarraf davasından milli duruş çıkaramazsınız” dedi.

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı.
Toplantıya ilişkin açıklamada bulunan Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Tezcan, Türkiye gündeminin yine “emek cephesinin kaybettiği” bir noktadan devam ettiğini belirterek “Rıza Sarraf davasından milli duruş çıkaramazsınız” dedi..

“SARRAF’TAN MİLLİ BİR DURUŞ ÇIKMAZ”

Rıza Sarraf polemiğinin uzunca bir süredir devam ettiğine dikkati çeken Tezcan, bu konunun “milli mesele” diye ortaya konmaya başladığını bildirdi.

Bu konunun asla bir milli mesele olmadığını aktaran Tezcan, şu görüşlere yer verdi:

“Rıza Sarraf’a gelince devlet notası, askerimize gelince müzik notası. Bunu bir milli mesele diye göstermeye çalışıyorlar. Neresi milli? Hırsızlığın, yolsuzluğun millisi olur mu? Yolsuzluklar ortaya atıldığında yargının, meclisin işini yapmasını engellediniz. Türkiye’de yargılanmasının önünü kapatırsanız dışarıda açılır. Evin mahkemesi dururken, elin mahkemesine mahkum ettiniz memleketi. Buradan bir milli duruş çıkaramazsınız. Gelelim yerlilik ve millik konusuna. Bu kadar meraklıysanız, yüzde yüz yerli ve milli soru sordu genel başkanımız? Sayın Erdoğan ‘Suriyelilere 30 milyar dolar harcadık’ dedi. Nerede harcadınız, nereye harcadınız, bunu kalem kalem açıklayın. Cebinizden harcamadınız. Milletin bunu bilme hakkı var. İkinci soru, Sayın Erdoğan’ın oğlu, eniştesi, dünürü, eski özel kalem müdürü ve kardeşinin yurt dışındaki bir şirkete milyonlarca dolar para gönderdi mi, göndermedi mi? Sermayesi 1 Sterlin olan şirkete para gönderdi mi, göndermedi mi? Sayın Erdoğan, yüzde yüz yerli ve milli bu sorulara cevap bekliyoruz.”

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *