”ABD Bölgede Barış iklimine benzin döktü”

Başbakan Binali Yıldırım, ‘İsrail’i şiddetle lanetle kınıyoruz. Bölgede barış iklimine benzin döken ABD yönetimini de kınıyoruz’ dedi. AK Parti Grup Toplantısı’nda konuşan Başbakan Yıldırım, bu gelişmeler üzerine bir dizi karar aldıklarını belirterek ‘İslam İşbirliği Dönem Başkanı olarak olağanüstü zirve çağrısı yaptık. Cuma günü saat üçte Yenikapı meydanında yapılacak büyük buluşmaya bütün vatandaşlarımızı davet ediyorum’ diye konuştu.

İşte Başbakan Binali Yıldırım’ın açıklamalarından satır başları:

“ABD YÖNETİMİNİ KINIYORUZ”

Maalesef İsrail’in devlet terörüne şahit olduk. İsrail’i şiddetle lanetle kınıyoruz. Bölgede barış iklimine benzin döken ABD yönetimini de kınıyoruz. TBMM’de bugün Kudüs meselesi üzerine özel bir oturum gerçekleştirecek.

Türkiye Cumhuriyeti ve 81 milyon vatandaşımızın Filistin’in haklı davasına bugüne kadar sahip çıktığı gibi bundan sonra da sahip çıkmaya devam edecek. Bu kurşunlar insanlığın vicdanını atılmış kurşunlardır.

“128 ÜLKENİN İRADESİNİ YOK SAYDI”

İsrail’in şiddetine kol kanat geren ABD yönetimi bilmelidir ki zulüm insanlara kurşun yağdıranları abad etmeyecektir. ABD büyükelçiliğinin Kudüs’e taşınmasını barışa karşı sabotaj olarak görüyoruz. Bu karar yok hükmündedir. ABD yönetimi BM’de 128 ülkenin iradesini yok saydı sonu. 60 insanın hayatı. ABD büyükelçiliğinin açılışı Müslüman kanı dökülen bir gün olarak tarihe geçti.

“İSLAM DÜNYASI BERABERLİK GÖSTERMEK ZORUNDADIR”

İslam ülkeleri İsrail ile olan ilişkilerini mutlaka gözden geçirmelidir. Bu zalimlere karşı İslam dünyası insanlık birlik beraberlik göstermek zorundadır. Türkiye bu zulme sessiz kalmamıştır kalmayacaktır. Kaynak:Hürriyet.