Lanet olsun size….Yeni Zelanda da CAMİ ye saldırı !

Son zamanlarda bütün Dünyada hızla yayılan ırkçılık ve İslam düşmanlığı son yüzünü Yeni Zelandada gösterdi.
Yeni Zelanda’da 2 camiye silahlı saldırı düzenlendi. Kentin Hagley Park bölgesindeki Al Noor Camisi içerisine silahlı saldırganlarca ateş açıldı. Saldırı esnasında camilerden birinde cuma namazı için 200 kişinin bulunduğu belirtildi. Türkiye’nin Wellington Büyükelçisi Ahmet Ergin, saldırıda ölen veya yaralananlar arasında Türk bulunmadığını kaydetti. Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, ilk belirlemelere göre 49 kişinin hayatını kaybettiğini, 48 kişinin ise yaralandığını duyurdu. Aynı zamanda saldırganlardan birinin 70 sayfalık bir manifesto yayımladığı ve burada Türkleri de hedef aldığı, saldırı sırasında müzik dinlediği ve sosyal medya hesabından canlı yayın açtığı görüntüler de basına yansıdı.
HEDEFTE TÜRKLER DE VAR

Saldırgan 70 sayfalık manifestoda “Türklere…” diyerek özel bir başlık açıyor. Türklerin İstanbul Boğazı’nın doğusundaki ‘kendi topraklarında’ güvenle yaşayabileceklerini ancak ‘bizim topraklarımız’ diye bahsettiği Avrupa tarafında ise öldürüleceklerini iddia ediyor.

İstanbul (Constantinople diye söz ediyor) için gelecekleri, tüm cami ve minareleri yıkacakları iddiasında olan Tarrant Ayasofya’nın da minareden arındırılarak yapının tekrar Hıristiyanlara ait olacağını söylüyor.