5d715d810f254425305561b1

SALTANAT ARAÇLARI SERGİLENDİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ‘israf’ olarak nitelendirip seçim öncesi ve sonrası defalarca dile getirdiği, AK Parti döneminde belediyeye ait olup AK Parti teşkilatları tarafından da kullanıldığı ileri sürülen araçlar önceki gece yarısından itibaren Yenikapı’daki miting alanına toplanmaya başlandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) personeli tarafından getirilen araçlar kayıt altına alındıktan sonra alanda dizildi. Araçların bazılarında ‘İBB Hizmet aracı’ ibaresinin bulunduğu görüldü. Sergi alanında dizilen otomobillerin çoğu Renault Clio markayken, Mercedes, Volkswagen gibi lüks otomobillerin de bulunması dikkat çekti. Görevliler kamyon, kamyonet ve panelvanların da olduğu 400’den fazla aracın alana giriş yaptığını belirtti.
Araçlara ilişkin İBB ve bağlı kuruluşlar için 4 firmadan 20 binin üzerinde araç kiralandığı, bu araçlar için 60 milyon lira ödendiği ve söz konusu araçların ihtiyaç fazlası ya da İBB hizmetleri dışında AK Parti teşkilatları, çeşitli kişi ve STK’lara tahsis edilen araçlar olduğu iddia edildi.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *