”Kılıçdaroğlu’ nun etrafını iyi bir yönetimle toparlamalıyız”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan, 37. Kurultayı’nı yapmakta olan CHP içerisinde çok konuşulacak bir açıklama geldi. Kurultayın yapıldığı Ankara Bilkent Odeon’da gazetecileri ziyaret eden İmamoğlu, “Genel Başkanımızla ilgili zerre kadar sorgulayacağımız bir şey yok. Sadece etrafını iyi bir yönetimle toparlamamız gerekiyor” dedi.

İmamoğlu, kurultayda genel başkanlık için yarış yaşanıp yaşanmayacağına ilişkin soruyu, aynen şöyle yanıtladı:

* Bizim genel başkanımız çok tarihi bir misyon üstlendi. Özellikle son yerel seçimler. Dolayısıyla bizim genel başkanımızla ilgili zerre kadar sorgulayacağımız bir şey yok. Sadece etrafını iyi bir yönetimle toparlamamız gerekiyor.

İmamoğlu, CHP kurultayının Türkiye’nin geleceği için çok önemli olacağını belirterek, “CHP sadece kendisine oy veren ya da partimize oy veren insanlar için bir umut kurultayı yapmıyor, bence şu an muhalefeti temsil eden hangi ruh varsa onu temsil edecek bir kurultay yapacak. Dolayısıyla sorumluluğunun çemberi çok büyük. Bugün bu salona giren ve oy kullanan bütün delegelerimizin bence bu anlayışla hareket etmesi lazım, bu anlayışla oyunu kullanması lazım. Bildiğimiz kurultaylardan çok farklı” ded