SAĞANAK YAĞIŞLARA DİKKAT

Kurak geçen günlerin ardından Türkiye yağışlı hava dalgasının etkisi altına girdi ve yağışlar tüm yurda yayıldı. Dün İzmir’de iki vatandaşımız sele kapılıp hayatını kaybederken, Antalya’da seralar sular altında kaldı, Erzincan’da ise yoğun kar nedeniyle bazı köy yolları ulaşıma kapandı. Meteoroloji’nin yağış uyarıları bugün de devam ediyor.

SAĞANAK TÜM YURDU SARDI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeyi, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri ile Denizli, Kütahya, Afyonkarahisar, Mersin ve Kahramanmaraş çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması beklenen yağışların; Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin kuzey ve doğusu ile İstanbul’un Anadolu Yakası, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bilecik, Bursa, Düzce, Zonguldak, Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak, Siirt ve Hakkari çevrelerinde yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.