Kültür Sanat Muhabirleri Derneği, Atalay’ı ziyaret etti

Okuma ve yazma kültürü, toplumun

gelişmişlik seviyesi için referanstır….

Kültür Sanat Muhabirleri Derneği’nden, Milli Eğitim

ve Kültür Komisyonu Başkanı Prof. Atalay’a ziyaret ….

Haber:Halim UTLU

Geçen ay yapılan olağan genel kurulda yeni seçilen Kültür Sanat Muhabirleri Derneği, ziyaret turlarına devam ediyor. Dernek Başkanı İbrahim Gökdemir, Başkan Yardımcısı Özgür Yılmaz ve Genel Sekreter Murat Coruk; Van Milletvekili ve TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Beşir Atalay’ı makamında ziyaret etti.

Derneğin çalışmaları hakkında Başkan Gökdemir’den bilgi alan Atalay, Kültür Sanat Muhabirleri Derneği’nin varlığından yeni haberdar olduğunu, ancak bunun kendisini çok mutlu ettiğini belirtti.

Derneğin, mesleğe yapacağı katkı önemli

Gazetelerde son zamanlarda eskisi kadar kültür ve sanata yer verilmediğini, televizyonlarda kültür sanat programlarının azaldığını, yeniden artması gerektiğine vurgu yapan Atalay, derneğin mesleğe ve kültür sanat haberciliğe yapacağı katkının son derece önemli olduğunu ifade etti.

Okuma ve yazma kültürü, toplumun gelişmişliği için referanstır

Komisyon Başkanı ve Van Milletvekili Atalay, sözlerini şu vaatle tamamladı “ İşim gereği okumayı, araştırmayı çok sevdiğim için, akademisyenliği tercih ettim. Okuma ve yazma kültürünün gelişmişliği, aynı zamanda bir toplumun gelişmişlik seviyesi için referanstır. Dernek olarak önünüzde uzun ama zorlu bir yolculuk var. Bu yolculukta sizi yalnız bırakmayacağımı bilmezinizi isterim.”