14727553_234795950275187_2358762508153520128_a

Yeni Devleti kim, nasıl kuracak ?

”Yeni bir devlet kuruluyor demek, ortada bir eskinin varlığını önce kabul,ardından da hedefteki devletin yıkıldı yıkılıyor ilanını yapmaktır.”
Böyle diyerek en sert tepkiyi MHP lideri Devlet Bahçeli koydu AKP li TV şarlatanına.
Sonrada Başbakan Yıldırım baktı ki ihale AKP ye yıkılıyor O da lisanı münasiple O şarlatana şunları söyledi: ”Türkiye Cumhuriyeti Devleti, 29 Ekim 1923’te kuruldu. O da Osmanlı Devleti’nin devamı olarak kuruldu. 16 Türk devleti var, bu Türk devletlerinin hepsi birbirinin devamıdır. Türkiye Cumhuriyeti de geçtiğimiz 94 yıl içerisinde gelişti, büyüdü .”
Şu sözlerde AKP Sözcüsüne ait ;
”Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu lideri, Çanakkale ve Kurtuluş Savaşlarımızın kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür”
EN SERT CEVAPTA AKP Yİ VE AKP LİLERİ SINIRSIZ DESTEKLERİYLE ŞIMARTAN VE BU SÖZLERİ SARFETMESİNE CESARET VEREN BAHÇELİ’DEN GELDİ
“Son günlerde cereyan eden sansasyonel ve milli bünyeye operasyon

niteliğindeki vakaların birbiriyle doğrudan,en azından dolaylı bağı vardır. Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde, başında sarık bulunan bir meczup eline aldığı tahra ile Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk büstüne saldırdı. Mezkur alçak provokasyon haklı ve meşru bir infial ve tepkinin önünü açtı. Unutulmasın ki Atatürk; Türkiye’dir, Cumhuriyet’tir, devlettir. Atatürk “Ne Mutlu Türküm Diyene” sözünün mimarı, “Muhtaç Olduğun Kudret Damarlarındaki Asil Kanda Mevcuttur”, seslenişinin mucididir.

BİR MÜPTEZEL DURDUK YERDE YENİ DEVLETTEN BAHSETTİ

Tartışmalar alev alev her yanı sarmışken, görüş ayrılıkları her tarafa sıçramışken bir müptezel durduk yere yeni bir devletten bahsetmiştir. Doğrusunu isterseniz, bu meçhul ve müphem şahsiyetin hezeyanını ciddiye almak, dikkate değer bulmak beyhudedir, emek ve zaman israfıdır.
“15 Temmuz’dan sonra yeni bir devlet kuruluyormuş. Başka, “beğensek de beğenmesek de kurucusu Sayın Erdoğan’mış.” 16 Nisan Halkoylamasından önce, Cumhurbaşkanı’nın bir başdanışmanı “halk kendi devletini kurmak için adım atıyor” demişti, hatırladınız mı? Elbette bu vahim iddialara Sayın Cumhurbaşkanı’nın öncelikle cevap vermesi en doğru ve akılcı olanıdır. Nitekim devletin başı bellidir.
Bize de bu sözleri toparlayıp eski MKYK Üuyesi şimdinin Ateşli AKP ve Erdoğan savunucusu olan bu yalakaya kapak olsun diye bu köşeden yayınlamak işi kaldı sadece….
Şimdi bizde dört gözle bekliyoruz ”Yeni Devleti” ! kim nasıl kuracak görelim bakalım…

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *