ŞEKER İŞÇİSİ nin fabrikası yok ama ,Sendikasının ”Lüks Arabası”var….

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş) Başkanı Ergün Atalay, özelleştirilerek satılan şeker fabrikalarının ardından milyonluk araç alan Şeker-İş Sendikası Başkanı İsa Gök için “Arkadaşımız da durumun farkında, çok üzgün ve siparişin altı ay önce verildiğini söylüyor” dedi.

2006’dan bu yana Şeker-İş Sendikası başkanlığını yürüten Gök’ün piyasa değeri 1 milyon lira civarında olan Audi marka A6 Sedan 3.0 Quattro model yeni bir makam aracı aldığı dün ortaya çıkmıştı. Trafik bilgilerine göre de aracın trafiğe çıkış tarihi 18 Eylül 2018.

Şeker-İş Sendikası’nın son önemli gündemi şeker fabrikalarının özelleştirilmesine karşı direnişti. Sendikanın cılız kalan direnişleri yeterli olmamış ve fabrikalar bir bir satılmıştı.

İşçilerin maaşlarından kesilen aidatlarla faaliyet gösteren Şeker-İş Sendikası Başkanı Gök’ün lüks makam otomobili almasına bağlı bulunduğu Türk-İş’ten tepki geldi.

Hürriyet’in haberine göre Türk-İş Başkanı Atalay, ekonomik olarak sıkıntılı günler yaşandığına işaret ederek, “Biz işçinin parasının ve haklarının sadece emanetçisiyiz. Bu dönem sorumluluğumuz da hassasiyetimiz de iki katına çıkmak zorunda. Aksini yapanlarla anlaşamayız” dedi.

Artık makam araçları gibi konularla gündeme gelinmemesi gerektiğini vurgulayan Atalay, “Böyle bir kriz döneminde ve şeker fabrikası özelleştirmeleri yeni tamamlanmışken, yapılan hiç şık olmadı” diye konuştu.

Şeker-İş Sendikası Başkanı Gök’ün ‘durumun farkında’ olduğunu söyleyen Türk-İş başkanı şöyle konuştu: “Arkadaşımız (İsa Gök) çok üzgün ve siparişin altı ay önce verildiğini söylüyor. Ben durumdan yeni haberdar oldum ve buradan tüm arkadaşlarıma net bir şekilde söylüyorum. Zaruri olmayan hiçbir harcama yapılmayacak. İşçimiz, çalışanımız, işverenimiz bu günlerde işini korumanın, işyerini korumanın derdinde. Böyle bir dönemde harcanacak her bir kuruşu, iki kez düşüneceğiz. Biz işçinin parasının ve haklarının emanetçisiyiz. Aksini yapanla anlaşamayız. Türk-İş çatısı altında olan herkes de bu gündeme göre önceliklerini belirlesin, kimi temsil ettiğini unutmasın.”