Seçim 14 Mayıs ta…..

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada Haziaran da yapılması gereken seçimlerin 14 Mayıs ta yapılabileceğini söyledi..

Cumhurbaşkanı Erdoğan

Merhum Başbakan Adnan Menderes’in 14 Mayıs 1950’de ”Yeter söz milletin” diyerek sandıktan zaferle çıktığını hatırlatarak , ”Milletimiz 73 yıl sonra aynı gün, 6’lı masa diye karşımıza çıkan bu darbe şakşakçılarına ‘Yeter’ diyecektir.” ifadesini kullandı.

SİYASETTE İHA-SİHA TARTIŞMASI

Cumhurbaşkanı, SİHA üreticisi Baykar firmasına devlet bütçesinden doğrudan kaynak aktarıldığını öne süren DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’a tepki da gösterdi.

Erdoğan, ”Sen git çocuk bezi satmaya devam et, home tekstil üretmeye devam et. Üzgünüm, 15 sene yanımda bulundu ama demek ki benden bir şey alamadı. Şirket çalışmalarını kendi öz kaynaklarıyla yapmaktadır. Asıl hedefleri Türkiye‘dir, Türk milletidir.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi:

Rahmetli Menderes 14 Mayıs 1950’de ‘Yeter söz milletindir.’ diyerek milletin gönlüne girmiş ve sandıktan ezici bir zaferle çıkmıştı. Aynı şekilde rahmetli Özal, darbenin gölgesinde girdiği seçimde ‘Türkiye’ye çağ atlatma’ vaadiyle önemli bir başarı kazanmıştı. Biz de ‘Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.’ diyerek özgürlük ve refah özlemi içindeki milletimizin büyük desteği ile hükümete gelmiştik. Şimdi de ‘Yeter söz de karar da gelecek de milletindir.’ diyerek 2023’te milletimizin desteğine talibiz. Sözü de kararı da geleceğini tayin hakkını da milletimize bırakmak istemeyen vesayet heveslilerine rağmen Türkiye Yüzyılı’nı başlatacağız. Milletimiz 73 yıl sonra bir kez daha aynı gün, 6’lı masa diyerek karşımıza çıkan bu darbe şakşakçılarına, bu kifayetsiz muhterislere, bu müstemleke heveslilerine ‘Yeter’ diyecektir. Milli iradenin en yüksek makamı olan Meclisimizden meydan okuyorum; ne yaparsanız yapın yine başaramayacaksınız.